bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Nasze dzieci » "Żabki"

Tematyka i cele w grupie "ŻABKI" na miesiąc maj:

Tematyka kompleksowa:

1. Jestem kulturalny
  2. Książka – mój przyjaciel
  3. Bajki, baśnie, legendy
  4. Rodzina razem się trzyma
  5. Ja i moi bliscy

Cele operacyjne - dziecko:

·        rozumie i przestrzega zasad i norm społecznych obowiązujących w grupie – stosuje zwroty grzecznościowe, rozwiązuje konflikty, właściwe zachowuje się w trudnych sytuacjach, kulturalne mówi o swoich potrzebach, spokojne oczekuje na swoją kolej;

·        nawiązuje właściwe relacje rówieśnicze w zabawie i sytuacjach codziennych - przezwyciężanie nieśmiałości, rozwijanie asertywności;

·        orientuje się w schemacie ciała w odniesieniu do siebie i innych osób;

·        posługuje się pojęciami określającymi kierunki i relacje w przestrzeni, kierunki wyznaczane od osi ciała- prawa, lewa, w prawo w lewo, nad, pod przed, za, między, obok, w;

·        poznaje liczby 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10;

·        operuje liczebnikami porządkowymi;

·        potrafi ustawić przedmioty według wielkości, wysokości;

·        porusza się w przestrzeni podczas zabawa ruchowych, tańca itp.;

·        rozwija swoje słownictwo  w zabawach słowotwórczych;

·        buduje zdania poprawne gramatycznie;

·        ćwiczy percepcję wzrokową poprzez porównywanie, różnicowanie i zapamiętywanie liter i wyrazów (czytanie globalne);

·        ćwiczy percepcję słuchową poprzez zabawy z wykorzystaniem zagadek słuchowych (rozpoznawanie i różnicowanie dźwięków, wysłuchiwanie słowa w słowie);

·        odpowiada na pytania dotyczące wysłuchanych tekstów literackich;

·        dokonuje analizę i syntezę zdania i wyrazu (analiza i synteza głoskowa i sylabowa);

·        różnicuje głoski „o”, „a”, „m”, „l”, „i”, „t”, „d”, „e”, „u”, „k”, „y”, „z”, „b”, „n”, „s”, „r”, „g”, „p”, „w”, „c”, „j”, „f”, „ł”, „h”; wyróżnia wskazaną głoskę w zależności od miejsca w wyrazie;

·        słucha i stosuje słowa, zwroty, piosenki w j. angielskim;

·        śpiewa piosenki, zapamiętuje krótkie rymowanki;

·        wykonuje prace plastyczne  z wykorzystaniem różnorodnych materiałów według instrukcji nauczyciela;

·        koduje na dywanie oraz na kartce papieru;

·        buduje poprawną logicznie i gramatycznie wypowiedź na temat  ilustracji i treści utworu literackiego;

·        układa zdania; przelicza wyrazy w zdaniu; przelicza sylaby w wyrazie;

·        przelicza elementy zbioru i porównuje liczebność;

·        kreśli linie po śladzie, zgodnie z podanym kierunkiem;

·        reaguje na sygnały dźwiękowe i wzrokowe podczas zabaw przy piosence;

·        wykonuje prace plastyczną zgodnie z instrukcją;

·        kreśli linie po śladzie, zgodnie z podanym kierunkiem;

·        usprawnia pracę własnych narządów mowy.

___________________________________________

opracowanie: wychowawca grupy - Agata Niewalda