bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Nasze dzieci » "Żabki"

Tematyka i cele w grupie "ŻABKI" na miesiąc wrzesień:

Tematyka kompleksowa:

1. W przedszkolu
  2. Nasze przedszkole
  3. Jestem bezpieczny
  4. Pomocna dłoń

Cele operacyjne - dziecko:

• organizuje i nazywa kąciki zainteresowań, wie jak z nich korzystać;
  • zna rówieśników z grupy;
  • rozumie i przestrzega zasady i normy społeczne obowiązujące w grupie
  • stosuje zwroty grzecznościowe,
  • właściwie zachowuje się w sytuacjach trudnych, kulturalnie wyraża swoje potrzeby;
  • nazywa swoje emocje, pozytywnie reaguje na nowe sytuacje i osoby;
  • nawiązuje właściwe relacje rówieśnicze w zabawie i sytuacjach codziennych;
  • przestrzega zasad zgodnej zabawy;
  • opowiada o sposobie spędzania wakacji;
  • rozpoznaje oznaczenia i charakterystyczne miejsca na mapie Polski i Europy;
  • poznaje porter jako dziedzinę sztuki oraz zasadę działania prostego aparatu fotograficznego;
  • poznaje zawody w swoim otoczeniu; poznaje pracowników przedszkola oraz pełnionych przez nich funkcji;
  • poznaje zawody służące bezpieczeństwu całego społeczeństwa – policjant, ratownik, strażak, medyk;
  • nazywa narzędzia i przybory codziennego użytku;
  • nabywa umiejętności orientacji w schemacie ciała w odniesieniu do siebie i innych;
  • posługuje się pojęciami określającymi kierunki i relacje w przestrzeni;
  • bierze udział w zabawach ruchowych i muzycznych;
  • buduje zdania poprawnie gramatycznie;
  • odpowiada na pytania dotyczące wysłuchanych tekstów literackich;
  • dokonuje analizy i syntezy zdania i wyrazu;
  • różnicuje głoski „o”, „a”, wskazuje daną głoski w zależności do miejsca w wyrazie;
  • śpiewa wybrane piosenki;
  • zna zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sali, na korytarzu, w toalecie;
  • zna zasady bezpieczeństwa na ulicy – wie jak poruszać się po chodniku, oraz jak przechodzić przez jezdnię;
  • zna wygląd i znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz wybranych znaków drogowych;
  • poznaje numeru alarmowe (112, 999, 998, 997), wie jak wezwać pomoc;
  • wykonuje prace plastyczne zgodnie z instrukcją nauczyciela;
  • kontynuuje rytmy, zna nazwy oraz układy figur geometrycznych.

___________________________________________

opracowanie: wychowawca grupy - Agata Niewalda