bip - biluletyn informacji publicznej rodo
Nasze dzieci » "Krasnoludki"

Miesiąc CZERWIEC

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. ŚWIĘTO DZIECI
  2. W ŚWIECIE TEATRU I MUZYKI
  3. MOJE PODWÓRKO
  4. NADCHODZĄ WAKACJE

CELE OPERACYJNE - dziecko:

- zna i przestrzega zasad obowiązujących w grupie

- uważnie słucha tekstów czytanych przez N.

- odpowiada na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu

- wypowiada się na zadany temat

- podejmuje samodzielną aktywność poznawczą np. ogląda książeczki

- rozpoznaje zapis swojego imienia

- określa swoje cechy fizyczne: płeć (chłopiec – dziewczynka), wiek, kolor włosów

- ogląda siebie w lustrze

- rozpoznawanie letnich owoców za pomocą zmysłu smaku

- próbuje nazywać emocje

- wyraża emocje mimiką twarzy

- rozwiązuje zagadki

- koloruje obrazki, doskonali poprawny chwyt kredki

- poznaje dzieci różnych narodowości w oparciu o ilustracje

- naśladuje różne odgłosy

- buduje z klocków różne pojady

- układa patyczki kolorowe wg podanego wzoru

- układa i opowiada historyjkę obrazkową (ustala kolejność zdarzeń)

- powtarza tekst rymowanki

- obserwuje napisy znajdujące się w otoczeniu, np.: witryn sklepowych, nazw produktów itp.

- nabywa koordynacji ruchowej i wzrokowo – ruchowej

- liczy w zakresie czterech

- segreguje zabawki wg ich rodzajów, porównuje liczebność zabawek

- panuje nad emocjami