Aktualności » My piszemy

„Kto ty jesteś? Polak mały”- wpływ najbliższego środowiska na kształtowanie postaw patriotycznych dzieci.

Rozwijanie prawidłowych postaw patriotycznych powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat. Jednym z podstawowych celów wychowania przedszkolnego jest zadbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz kształtowanie jego osobowości.

Data dodania: 12.11.2018, 13:38, dodał(a): Celina Kozioł

Nasze przedszkole uczestniczy w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”.

Honorowy patronat nad projektem pełnią:

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
  • Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola,
  • Wydawnictwo Edukacyjne MAC,
  • Telewizja Łódzka,
  • Telewizja Aleksandrowski Kurier,
  • Zespół ludowy Rokiczanka

Data dodania: 07.10.2018, 22:14, dodał(a): Celina Kozioł

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole uczestniczy w programie „Klub zdrowego przedszkolaka”, którego celem jest uświadomienie najmłodszym jak ważne jest zdrowie oraz ukształtowanie nawyków zdrowego stylu życia.

Data dodania: 30.04.2018, 06:58, dodał(a): Celina Kozioł

Trzynaście sentencji, dzięki którym dziecko będzie szczęśliwe

Ja DZIECKO poczuję się szczęśliwe, jeśli:

Data dodania: 17.09.2017, 21:46, dodał(a): Celina Kozioł

„Niechaj narowie wżdy postronni znają
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

(Mikołaj Rej – „Żywot człowieka poczciwego”)

I chciałoby się dopisać:

„Oraz jeszcze różnymi gwarami godają
Niech ich jak Ślązoki często używają”

(Marek Szołtysek – „Żywot Ślązoka poczciwego”)

Data dodania: 03.08.2016, 11:32, dodał(a): Celina Kozioł

2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować mailowo pod adresem: iod.przedszkole2radzionkow@gmail.com lub talefonicznie: 32-286-65-32.