Aktualności » My piszemy

„Kto ty jesteś? Polak mały”- wpływ najbliższego środowiska na kształtowanie postaw patriotycznych dzieci.

Rozwijanie prawidłowych postaw patriotycznych powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat. Jednym z podstawowych celów wychowania przedszkolnego jest zadbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz kształtowanie jego osobowości.

Data dodania: 12.11.2018, 13:38, dodał(a): Celina

Nasze przedszkole uczestniczy w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”.

Honorowy patronat nad projektem pełnią:

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
  • Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola,
  • Wydawnictwo Edukacyjne MAC,
  • Telewizja Łódzka,
  • Telewizja Aleksandrowski Kurier,
  • Zespół ludowy Rokiczanka

Data dodania: 07.10.2018, 22:14, dodał(a): Celina

„Niechaj narowie wżdy postronni znają
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

(Mikołaj Rej – „Żywot człowieka poczciwego”)

I chciałoby się dopisać:

„Oraz jeszcze różnymi gwarami godają
Niech ich jak Ślązoki często używają”

(Marek Szołtysek – „Żywot Ślązoka poczciwego”)

Data dodania: 03.08.2016, 11:32, dodał(a): Celina

Przedszkole miejscem wprowadzania dzieci w świat tradycji ludowych, obyczajów i kultury.” – zebranie informacji nt. charakterystycznych obrzędów w wybranych regionach Polski.

Głównym celem edukacji regionalnej w przedszkolu jest wspomaganie indywidualnego rozwoju każdego dziecka z pomocą rodziny, w oparciu o współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Data dodania: 09.02.2016, 10:43, dodał(a): Celina

Termin indywidualizacja nauczania może być rozumiany i rozpatrywany pod względem różnych kategorii. Warto byłoby zaznaczyć, że nie jest pojęciem nowym, gdyż na przestrzeni lat był obiektem zainteresowania wielu pedagogów. Indywidualizacja to „uwzględnienie w systemie dydaktyczno-wychowawczym różnic indywidualnych między uczniami i stosowanie takich zabiegów pedagogicznych, które przy uwzględnieniu owych różnic, sprzyjają maksymalnemu rozwojowi osobowości uczących się”. Helena Wolny określiła indywidualizację, jako jedną z nowszych zasad nauczania, polegającą na uwzględnianiu przez nauczyciela, w toku nauki szkolnej, różnic między uczniami, będącymi w tym samym wieku. Różnice owe dotyczą – zdaniem autorki – zdolności, zainteresowań, tempa pracy, sposobów przyswajania wiedzy oraz motywacji uczenia się. Na potrzeby niniejszego opracowania zostały przyjęte powyższe pojęcia, gdyż zakładają one konieczność wnikania w aspekty, powodujące różnice indywidualne między wychowankami w celu niwelowania rozbieżności intelektualno-osobowościowych. Jak należy zorganizować proces edukacyjny, aby był interesujący w odniesieniu do każdego dziecka? Z pewnością, rozpoznawanie różnic indywidualnych między uczniami i uwzględnianie ich w pracy, to sprawy trudne i niezwykle złożone, bo każde dziecko wymaga od nas szczególnej uwagi. Aby sprostać tym wymaganiom, podjęłyśmy próbę zaprezentowania rozwiązań organizacyjnych, programowych, metodycznych. Mamy nadzieję, że pozwolą nauczycielom wspomagać rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji. Przed szkołami trudne i niezwykle odpowiedzialne zadanie, którego nie da się dobrze zrealizować bez czujności i autentycznej troski.

Data dodania: 09.02.2016, 09:53, dodał(a): Celina