bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Aktualności » My piszemy

Szacunek jest początkiem cnót, a mądrość ich warunkiem - André Comte-Sponville

Postawy etyczne (moralne) dzieci kształtowane są w wyniku oddziaływań wychowawczych. Wychowanie moralne to proces polegający na kształtowaniu w jednostce takich postaw, zachowań, wartości i norm, które są uznawane i uważane za słuszne w danym środowisku społecznym. Przedmiotem wychowania moralnego są wszelkie przekazywane zasady i normy zachowań, które w sposób względnie trwały wpływają na moralne zachowania człowieka w różnych sytuacjach społecznych.

Rozwój moralny młodego człowieka jest w pełni uzależniony od warunków, w jakich jest kształtowana postawa moralna poszczególnych osób. To, czy młodzi ludzie będą potrafili odróżniać dobro od zła i będą posiadali wysoką wrażliwość moralną, zależy od rozwiniętej u nich dojrzałości moralnej. Postawa moralna kształtuje się przez lata, a wychowanie przedszkolne ze względu na okres rozwojowy człowieka jest początkiem tego rozwoju.

Data dodania: 16.05.2021, 19:22, dodał(a): Celina Kozioł

Rodzina to pierwsza grupa społeczna, w której przebywa dziecko.

Odziaływanie rodziny na dziecko odbywa się od momentu jego przyjścia na świat, a wychowanie jest jedną z podstawowych funkcji rodziny. Jest to proces skomplikowany, długotrwały i permanentny. Rodzina a przede wszystkim postawy rodziców wobec dzieci mają wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka, na jego życie uczuciowe i rozwój intelektualny.

Data dodania: 03.11.2020, 10:00, dodał(a): Celina Kozioł

Informacja o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020 / 2021

W związku ze wznowieniem pracy przedszkola informacji o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 można uyzsjać w siedzibie przedszkola lub pod numerem telefony 32-286-65-32 od dnia 29.05.2020r. w godzinach 9.00 do 15.00;

Data dodania: 31.05.2020, 22:35, dodał(a): Administrator

Szanowni Rodzice !!

Od poniedziałku 25 maja 2020 r. w nowym, wzmożonym reżimie sanitarnym zostanie otwarte nasze przedszkole dla dzieci, których rodzice wcześniej złożyli deklaracje korzystania z zajęć opiekuńczych w naszej placówce.

Jeśli ktoś z Państwa w późniejszym terminie nie będzie mógł sprawować opieki nad swoim dzieckiem w domu i będzie chciał skorzystać z opieki w przedszkolu powinien wcześniej „zdalnie” skontaktować się z wychowawcą grupy w celu zgłoszenia dziecka i wypełnienia stosownych dokumentów.

Bez wcześniejszego zgłoszenia i wypełnienia dokumentów oraz uzyskania ze strony przedszkola potwierdzenia przyjęcia, dziecko nie może być przyprowadzone do przedszkola.

Informacja o stanie przygotowania przedszkola na przyjęcie dzieci w nowym reżimie sanitarnym:

1. Opracowano i zastosowano na terenie przedszkola procedury zgodne z wytycznymi GIS, MZ oraz MEN .

2. Przygotowano dla rodziców i pracowników oświadczenia informujące dyrektora placówki o braku możliwości transmisji Covid 19.
  3. Przeprowadzono  kontrolę zapewniającą bezpieczeństwo sanitarne budynku przedszkola oraz placu zabaw.
  4. Pomieszczenia przedszkolne, w tym blok kuchenny przygotowano zgodnie z wymaganiami sanitarnymi, przeorganizowano sale dzieci – zlikwidowano dywany, zabawki, których nie można zdezynfekować.
  5. Przygotowano i wyposażono izolatorium.

6.  Wyposażono pracowników w wymagane środki ochrony i dezynfekcji.

Proszę o zapoznanie się z procedurą działania przedszkola w trakcie pandemii COVID-19, która dostępna jest TUTAJ

Data dodania: 21.05.2020, 16:50, dodał(a): Administrator

Data dodania: 26.03.2020, 19:29, dodał(a): Administrator