bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Aktualności » My piszemy

SMOG

To zjawisko występuje wtedy, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, a warunki atmosferyczne – np. brak wiatru czy mgła – sprzyjają ich koncentracji.

Zanieczyszczone powietrze wpływa nie tylko na zdrowie, ale też inteligencję dzieci i całe późniejsze życie. Aby to zmienić, obok systemowych rozwiązań potrzebna jest zmiana nawyków.

Dzieci są szczególnie zagrożone smogiem ze względu na krótsze i węższe drogi oddechowe, niedojrzały układ detoksykacji, częste oddychanie przez usta, znaczną aktywność fizyczną i spędzanie czasu na zewnątrz.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 16.11.2019, 17:18, dodał(a): Celina Kozioł

„Diagnozowanie problemów i interwencja oraz konsultacje ze specjalistami z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną wraz ze współdziałaniem rodziny, warunkiem wczesnego udzielania pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej”

Celem oddziaływań jest jak najwcześniejsze wykrycie i zlikwidowanie bądź korygowanie zaobserwowanych u dziecka nieprawidłowości w rozwoju oraz odpowiednie dobranie ćwiczeń do jego indywidualnych potrzeb; zapobieganie nieprawidłowościom rozwojowym, które można określić w trakcie diagnozy funkcjonowania dziecka i warunków, w jakich się ono rozwija; ustalenie wieloprofilowego programu usprawniania dziecka z wielorakimi zaburzeniami; wczesna - kompleksowa profilaktyka niepełnosprawności, przygotowanie i pomoc rodzinom w rehabilitowaniu dziecka w domu oraz świadomym, prawidłowym pielęgnowaniu dziecka (profilaktyka); kształtowanie pozytywnych relacji rodzic-profesjonalista.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 23.06.2019, 20:10, dodał(a): Celina Kozioł

„Piękna Nasza Polska Cała”

W realizacji projektu wzięło udział całe przedszkole, wychowawczynie, personel przedszkola, rodzice.

 • Grupa Krasnoludki (3-latki) - K. Puchała, M. Biadasiewicz
 • Grupa Smerfy (3/4-latki) - K. Banaś
 • Grupa Jagódki (4-latki) - A. Jandziol
 • Grupa Tęczowe Ludki (4/5-latki) - A. Niewalda, K. Pyszkowska
 • Grupa Gromadka Puchatka (5-latki) - M. Wilczek
 • Grupa Biedronki (5-latki) - K. Włodarczyk, C. Kozioł
 • Grupa Marynarze (6-latki) - P. Cichy
 • Grupa Żabki (6-latki) - M. Grabinska, A. Felusz
 • Grupa Motylki (6-latki) - A. Kandora, M. Krzyżanowska. 
 • Grupa Słoneczka (6-latki) - G. Wójcik.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 30.12.2018, 22:08, dodał(a): Celina Kozioł

„Kto ty jesteś? Polak mały”- wpływ najbliższego środowiska na kształtowanie postaw patriotycznych dzieci.

         Rozwijanie prawidłowych postaw patriotycznych powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat. Jednym z podstawowych celów wychowania przedszkolnego jest zadbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz kształtowanie jego osobowości.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 12.11.2018, 13:38, dodał(a): Celina Kozioł

 

Nasze przedszkole uczestniczy w  Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”.

Honorowy patronat nad projektem pełnią:

 • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
 • Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego 
 • Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego 
 • Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, 
 • Wydawnictwo Edukacyjne MAC,
 • Telewizja Łódzka, 
 • Telewizja Aleksandrowski Kurier, 
 • Zespół ludowy Rokiczanka 


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 07.10.2018, 22:14, dodał(a): Celina Kozioł
 

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

 1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
 2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
 3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
 4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
 5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
 6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
 8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
 9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje