Dorośli o dzieciach

Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych sentencji i cytatów o dzieciach, o których pisali min.: Phil Bosmans, Eleonora Roosevelt, św. Augustyn, św. Jan Paweł II

• Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym - Phil Bosmans
  • Dzieci najuważniej słuchają, kiedy mówi się nie do nich - Eleonora Roosevelt
  • Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy - Antoni Kępiński
  • Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba - Algernon Charles Swinburne
  • Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
  • Dzieciństwo jest dobre dlatego, że każdy dzień zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego - Anna Kamieńska
  • Dzieci i zegarki nie można stale nakręcać, trzeba im dać też czas do chodzenia - Jean Paul Sante
  • W domu pełnym dzieci diabeł traci swą moc; Dzieciństwo jest snem rozumu - Jean-Jacques (Jan Jakub) Rousseau
  • Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełną pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają - Michel Quoist
  • Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym - Charles Chaplin
  • Intuicja dziecka jest najkrótszą drogą do prawdy - Stanisław Korzonek
  • Pozostań dzieckiem, aby cię zawsze mogły kochać twoje dzieci - powiedzenie estońskie
  • Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym spraw­dzianem sto­sun­ku człowieka do człowieka - błogosławiony Jan Paweł II
  • Dzi­siej­sze nieśmiałe dziec­ko, to to, z które­go wczo­raj się śmialiśmy. Dzi­siej­sze ok­rutne dziec­ko, to to, które wczo­raj biliśmy. Dzi­siej­sze dziec­ko, które oszu­kuje, to to, w które wczo­raj nie wierzyliśmy. Dzi­siej­sze zbun­to­wane dziec­ko, to to, nad którym się wczo­raj znęcaliśmy. Dzi­siej­sze za­kocha­ne dziec­ko, to to, które wczo­raj pieściliśmy. Dzi­siej­sze roz­trop­ne dziec­ko, to to, które­mu wczo­raj do­dawa­liśmy otuchy. Dzi­siej­sze ser­deczne dziec­ko, to to, które­mu wczo­raj okazywaliśmy miłość. Dzi­siej­sze mądre dziec­ko, to to, które wczo­raj wychowaliśmy. Dzi­siej­sze wy­rozu­miałe dziec­ko, to to, które­mu wczo­raj przebaczyliśmy. Dzi­siej­szy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziec­ko, które wczo­raj żyło radością - Ronald Russell
  • Czego dziecko nie dostanie, rzadko umie potem dać innym ludziom - dr James
  • Dzieci są kwiatami, które oświecamy, ale to one same rozkwitają pełnią swojej wolności i piękna - Sebastian Stec
  • Zapytałam dziecko niosące świeczkę: - Skąd pochodzi to światło? Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął. - Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi. -  Jonathan Carroll (ur. 1949) "Poza ciszą"

Data dodania: 05.12.2021, 23:50, dodał(a): Celina