bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog standardy-ochrony-maloletnich
Aktualności » My piszemy

Znajdziecie tu Państwo wiele ciekawych sentencji i cytatów o dzieciach, o których pisali min.: Phil Bosmans, Eleonora Roosevelt, św. Augustyn, św. Jan Paweł II

  • Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym - Phil Bosmans


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 05.12.2021, 23:50, dodał(a): Celina

APEL TWOJEGO DZIECKA

Szanuj mnie, żebym szanował innych Wybaczaj, żebym umiał wybaczać Słuchaj, żebym umiał słuchać Nie bij, żebym nie bił Nie poniżaj, żebym nie poniżał Rozmawiaj ze mną, żebym umiał rozmawiać Nie wyśmiewaj! Nie obrażaj! Nie lekceważ! Kochaj mnie, żebym umiał kochać Uczę się przecież życia od Ciebie!


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 06.11.2021, 20:21, dodał(a): Celina

Tekst wskazuje jak ważne jest spędzanie i poświęcanie czasu dziecku oraz jaki wpływ ma to na jego rozwój psychospołeczny.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 07.10.2021, 18:30, dodał(a): Celina

Trzynaście sentencji, dzięki którym dziecko będzie szczęśliwe


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 06.10.2021, 12:35, dodał(a): Celina

Szacunek jest początkiem cnót, a mądrość ich warunkiem - André Comte-Sponville

Postawy etyczne (moralne) dzieci kształtowane są w wyniku oddziaływań wychowawczych. Wychowanie moralne to proces polegający na kształtowaniu w jednostce takich postaw, zachowań, wartości i norm, które są uznawane i uważane za słuszne w danym środowisku społecznym. Przedmiotem wychowania moralnego są wszelkie przekazywane zasady i normy zachowań, które w sposób względnie trwały wpływają na moralne zachowania człowieka w różnych sytuacjach społecznych.

 


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 16.05.2021, 19:22, dodał(a): Celina
 

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
  2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
  3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
  4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
  5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
  6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
  8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
  9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje