bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Aktualności » My piszemy

Rodzina to pierwsza grupa społeczna, w której przebywa dziecko.

Odziaływanie rodziny na dziecko odbywa się od momentu jego przyjścia na świat, a wychowanie jest jedną z podstawowych funkcji rodziny. Jest to proces skomplikowany, długotrwały i permanentny. Rodzina a przede wszystkim postawy rodziców wobec dzieci mają wpływ na kształtowanie się osobowości dziecka, na jego życie uczuciowe i rozwój intelektualny.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 03.11.2020, 10:00, dodał(a): Celina Kozioł

Informacja o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020 / 2021

W związku ze wznowieniem pracy przedszkola informacji o wynikach rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 można uyzsjać w siedzibie przedszkola lub pod numerem telefony 32-286-65-32 od dnia 29.05.2020r. w godzinach 9.00 do 15.00;


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 31.05.2020, 22:35, dodał(a): Administrator

Szanowni Rodzice !!

Od poniedziałku 25 maja 2020 r. w nowym, wzmożonym reżimie sanitarnym zostanie otwarte nasze przedszkole dla dzieci, których rodzice wcześniej złożyli deklaracje korzystania z zajęć opiekuńczych w naszej placówce.

Jeśli ktoś z Państwa w późniejszym terminie nie będzie mógł sprawować opieki nad swoim dzieckiem w domu i będzie chciał skorzystać z opieki w przedszkolu powinien wcześniej „zdalnie” skontaktować się z wychowawcą grupy w celu zgłoszenia dziecka i wypełnienia stosownych dokumentów.

Bez wcześniejszego zgłoszenia i wypełnienia dokumentów oraz uzyskania ze strony przedszkola potwierdzenia przyjęcia, dziecko nie może być przyprowadzone do przedszkola.

 

Informacja o stanie przygotowania przedszkola na przyjęcie dzieci w nowym reżimie sanitarnym:

 1. Opracowano i zastosowano na terenie przedszkola procedury zgodne z wytycznymi GIS, MZ oraz MEN .

 2. Przygotowano dla rodziców i pracowników oświadczenia informujące dyrektora placówki o braku możliwości transmisji Covid 19.
 3. Przeprowadzono  kontrolę zapewniającą bezpieczeństwo sanitarne budynku przedszkola oraz placu zabaw. 
 4. Pomieszczenia przedszkolne, w tym blok kuchenny przygotowano zgodnie z wymaganiami sanitarnymi, przeorganizowano sale dzieci – zlikwidowano dywany, zabawki, których nie można zdezynfekować.
 5. Przygotowano i wyposażono izolatorium.

 6.  Wyposażono pracowników w wymagane środki ochrony i dezynfekcji.

 

Proszę o zapoznanie się z procedurą działania przedszkola w trakcie pandemii COVID-19, która dostępna jest TUTAJ


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 21.05.2020, 16:50, dodał(a): Administrator


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 26.03.2020, 19:29, dodał(a): Administrator

Metody i formy pracy pedagogicznej nad kształtowaniem pojęć matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym

Ważną rolą przedszkola jest przygotowanie zasobu pojęciowego dziecka do zadań, jakim będzie ono musiało sprostać w szkole, w tym rozbudowywanie matematycznej sfery pojęciowej, która jest niewątpliwie dziedziną trudną ze względu na swoją abstrakcyjność. Szkolne nauczanie matematyki wymaga od dzieci rozumowania na odpowiednim poziomie i stosowania logiki operacyjnej.


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 24.02.2020, 00:57, dodał(a): Celina Kozioł
 

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

 1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
 2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
 3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
 4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
 5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
 6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
 8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
 9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje