bip - biluletyn informacji publicznej rodo
Nasze dzieci » "Tęczowe Ludki"

Miesiąc CZERWIEC

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. Taki sam, ale inny
  2. Na moim podwórku
  3. Nadchodzą wakacje
  4. Nadchodza wakacje

Cele operacyjne - dziecko:

• Wypowiada się na temat dzieci/ludzi innych ras, określa miejsce ich zamieszkania, warunki w jakich żyją
  • Nabywa właściwego stosunku do ludzi niepełnosprawnych
  • Potrafi ułożyć kilkuzdaniową wypowiedź
  • Określa położenie przedmiotów w przestrzeni
  • Określa kierunki ruchu
  • Dodaje i odejmuje w zakresie: 5 (4latki), 10 (5latki)
  • Wie jak należy prawidłowo dbać o środowisko
  • Rozpoznaje i nazywa różne środki transportu
  • Zna zagrożenie wynikające z nadmiernego przebywania na słońcu
  • Przelicza w zakresie określonego zbioru - prawidłowo stosuje liczebniki główne
  • Przestrzega ustalonych zasad w grupie
  • Opowiada historyjkę przedstawioną na ilustracji
  • Zgodnie współdziała z innymi
  • Wypowiada się na dany temat
  • Sprawnie wykonuje ćwiczenia ruchowe
  • Odpowiada na pytania dotyczące utworu
  • Rozpoznaje swój zapis imienny
  • Reaguje odpowiednim ruchem na dźwięki
  • Śpiewa piosenki, tworzy akompaniament do znanych piosenek
  • Przestrzega zakazów dotyczących zagrożeń na wakacjach
  • Porusza się rytmicznie podczas zabaw muzycznych
  • Wykonuje ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe rozwijające aparat mowy
  • Wykonuje prace plastyczne zgodnie z instrukcją
  • Rysuje po śladzie