bip - biluletyn informacji publicznej rodo
Nasze dzieci » "Smerfy"

Miesiąc CZERWIEC

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. Święto dzieci
  2. Moje podwórko
  3. Nadchodzą wakacje

CELE OPERACYJNE: dziecko

- zna i przestrzega zasad obowiązujących w grupie

- uważnie słucha tekstów czytanych przez nauczciela

- odpowiada na pytania i wypowiada się nt. wysłuchanego tekstu

- rozpoznaje zapis swojego imienia

- określa swoje cechy fizyczne: płeć (chłopiec – dziewczynka), wiek, kolor włosów

- ogląda siebie w lustrze

- próbuje nazywać emocje

- koloruje obrazki, doskonali poprawny chwyt kredki

- poznaje dzieci różnych narodowości w oparciu o ilustracje

- układa patyczki kolorowe wg podanego wzoru

- układa i opowiada historyjkę obrazkową (ustala kolejność zdarzeń)

- powtarza tekst wiersza i piosenki

- liczy w/g swoich umijętności

- segreguje zabawki wg ich rodzajów, porównuje ich liczebność

- panuje nad emocjami

- współdziała z grupą

- nazywa i gra na instrumentach

- ustala równoliczność zbiorów metodą łączenia w pary

- usprawnia swój aparat mowy (pracę narządów artykulacyjnych)

- śpiewa znane piosenki

- wskazuje obrazek niepasujący do pozostałych

- określa pogodę dla danej pory roku

- wycina nożyczkami

- poznaje cechy lata

- nazywa środki lokomocji i klasyfikuje je wg sposobu poruszania się