bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Nasze dzieci » "Pszczółki"

Tematyka i cele w grupie "Pszczółki" w maju:

Tematyka kompleksowa:

1. Muzyczne inspiracje.
  2. Bajki, baśnie, legendy.
  3. Rodzina razem się trzyma.
  4. Ja i moi bliscy.

Cele operacyjne:

Dziecko  -

• Rozwija umiejętność wyrażania muzyki ruchem;
  • Rozpoznaje i nazywa wybrane instrumenty;
  • Uczestnicy w grupowym muzykowaniu;
  • Uwrażliwia się na wybrane elementy muzyki: tempo, rytm, dynamika;
  • Aktywnie słucha muzyki;
  • Zna wybrane pozycje z literatury dziecięcej;
  • Rozwija umiejętność wcielania się w role;
  • Odczuwa radość z obcowania ze światem literatury;
  • Utrwala znajomość kształtów i nazw figur geometrycznych;
  • Ćwiczy umiejętność zapamiętywania;
  • Wdraża się do skupiania się na wykonywanych czynnościach;
  • Poznaje zasady zachowania się w księgarni;
  • Rozwija umiejętność dostrzegania charakterystycznych cech wybranych budowli;
  • Nabywa umiejętność tworzenia budowli przestrzennych;
  • Nazywa członków bliższej i dalszej rodziny;
  • Odczuwa więź z członkami rodziny;
  • Kulturalnie wyraża siebie w kontaktach z rodziną;
  • Ćwiczy umiejętność wyrażania radości w mowie;
  • Nazywa i przelicza części ciała;
  • Ćwiczy umiejętność odzwierciedlania liczby elementów ciała;
  • Kształtuje świadomość siebie;
  • Doświadcza radości podczas zabaw ruchowych;
  • Doświadcza sytuacji muzycznoruchowych integrujących grupę ;
  • Przygotowuje prezent według instrukcji słownej;
  • Kształtuje poczucie estetyki;
  • Powtarza i utrwala nazwy dni tygodnia;
  • Ćwiczy wyrażanie myśli w formie prostego zdania;
  • Poznaje i ćwiczy zasady prowadzenia rozmowy;
  • Definiuje i dzieli elementów na zbiory;
  • Utrwala pojęcie zbiór;
  • Kształtuje umiejętność zachowywania umiaru w spożywaniu słodyczy;
  • Rytmicznie recytuje słowa;
  • Interpretuje piosenki za pomocą ruchu;
  • Wdraża się do aktywnego uczestniczenia we wszystkich zabawach przy muzyce;
  • Ćwiczy pamięć podczas pracy plastycznej;
  • Wyraża uczucia w różnych formach plastycznych;