bip - biluletyn informacji publicznej rodo
Nasze dzieci » "Biedronki"

Miesiąc CZERWIEC

Tematyka kompleksowa:

1. Dziecięce przyjaźnie,
  2. Na naszym podwórku,
  3. Nadszedł czas wakacji,
  4. Bezpieczne wakacje.

Cele szczegółowe – dziecko:

• uważnie słucha wiersza i wypowiada się na temat jego treści,
  • dzieli nazwy obrazków na głoski,
  • wymienia cechy przyjaciela,
  • opowiada historyjki przedstawione na obrazkach,
  • wymienia nazwy przedmiotów potrzebnych podczas wakacyjnych wędrówek,
  • rozpoznaje i nazywa różne pojazdy,
  • śpiewa piosenkę i tworzy do niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych,
  • reaguje określonym ruchem na polecenia nauczyciela,
  • wystukuje rytm piosenki,
  • prawidłowo posługuje się liczebnikami – głównymi, porządkowymi; tworzy zbiory według określonej cechy,
  • prawidłowo przelicza elementy; dodaje i odejmuje na konkretach,
  • dodaje i odejmuje w zakresie 10,
  • odróżnia kulę od koła,
  • rysuje plan swojego podwórka,
  • uczestniczy w ćwiczeniach ruchowyh,
  • zna podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach, nad morzem, w lesie,
  • zna numery alarmowe 112, 999, 998, 997