bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Nasze dzieci » "Gromadka Puchatka"

Tematyka i cele w grupie "Gromadka Puchatka" w maju:

Tematyka kompleksowa:

1. JESTEM KULTURALNY
  2. KSIĄŻKA – MÓJ PRZYJACIEL
  3. BAJKI, BAŚNIE LEGENDY
  4. RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA
  5. JA I MOI BLISCY

Cele operacyjne -dziecko:

- wskazuje wymienione przez nauczyciela części ciała

-     dokładnie myje i wyciera dłonie;

-     samodzielnie załatwia potrzeby fizjologiczne;

-     słucha opowiadania czytanego przez N.;

-     odpowiada na pytania N. dotyczące treści opowiadania;

-     wyjaśnia co to znaczy „być mądrym”;

-     opowiada (na podstawie ilustracji), jak należy się zachować w bibliotece;

-     przykleja naklejki przy określonych przedmiotach;

-     wykonuje polecenie N., wskazuje wymieniane części ciała;

-     uczestniczy w zabawach bieżnych, przestrzega reguł zabawy;

-     wykonuje sowę wg instrukcji N.;

-     manipuluje wskazanym przez N. przedmiotem, rozumie określenia: na, pod, obok itp.

-     rozwiązuje zagadkę słowną;

-     opisuje wygląd różnych sów;

-     wyjaśnia, dlaczego sowa uważana jest za symbol mądrości;

-     naśladuje „pohukiwanie” sowy;

-     nawiązuje relacje z rówieśnikami, szanuje ich odmienność;

-     porządkuje salę po zakończonej zabawie, zgodnie współpracując z innymi przedszkolakami;

-     używa zwrotów grzecznościowych podczas powitania, pożegnania;

-     recytuje  rymowankę, dzieli na sylaby tytuły różnych bajek;

-     uważnie słucha piosenki, powtarza za N. jej słowa, naśladując przewracanie kartek w książce;

-     odpowiada na pytania dotyczące treści piosenki;

-     opowiada o tym, z kim czyta w domu i jakie lubi książki;

-     rozwiązuje zagadkę, podaje pierwszą sylabę swojego imienia;

-     naśladuje ruchem zachowanie różnych postaci z bajek;

-     opisuje wygląd dwóch różnych książek;

-     rysuje kontur książki po śladzie;

-     tworzy okładkę pasująca do książki o kocie, wykorzystując nalepki i kredki;

-     koloruje obrazki książek według instrukcji;

-     rysuje na chodniku kredą książki, szanuje pracę swoich kolegów/ koleżanek;

-     przelicza strony w różnych książkach, porównuje ich liczbę;

-     układa dowolne przedmioty w kolejności od największego do najmniejszego, stosuje określenia: mały, średni, duży;

-     ogląda i opisuje wygląd różnych książek zawierających nuty;

-     opisuje wygląd różnych nut;

-     słucha uważnie piosenki, opisuje jej nastrój, odpowiada na pytania dotyczące jej treści;

-     wsłuchuje się w otoczenie, wskazuje źródło słyszanych dźwięków;

-     naśladuje sposób poruszania się różnych zwierząt;

-     gra na instrumentach perkusyjnych ze zmienną  dynamiką (głośno – cicho);

-     otacza pętlą przedmioty, które powstają z drewna, przelicza obrazki;

-     opisuje wygląd różnych książek z elementami sensorycznymi, nazywa swoje odczucia zmysłowe;

-     wykleja wzór określonym materiałem, zgodnie współpracuje z rówieśnikami podczas wykonywania pracy;

-     opowiada treść wybranej książki, stara się budować zrozumiałą pod względem językowym wypowiedź;

-     słucha opowiadania N. o pierwszych książkach i sposobie zapisu informacji;

-     bawi się w tatr, wykorzystując papierowe sylwety;

-     układa matematyczne rytmy z dowolnych przedmiotów;

-     uczestniczy w dyskusji, wyjaśnia jak można dbać o książki;

-     rozpoznaje bajowe postacie, podaje tytuły bajek z których pochodzą;

-     segreguje obrazki bajkowych bohaterów (na złe i dobre postacie), kierując się emocjami, które w nim wywołują;

-     opisuje fragmenty słyszanej muzyki, nazywając uczucia, które w nim wywołuje;

-     ogląda okładki różnych książek, opisuje ich wygląd;

-     uważnie słucha poleceń N., sprawnie łapie piłkę i celnie ją odrzuca;

-     wymyśla wyrazy pochodne do podanego słowa;

-     podaje przeciwieństwa do usłyszanych zwrotów;

-     opowiada o swojej rodzinie  (określa liczbę jej członków, mówi, co lubi robić z mamą, a co z tatą…);

-     stosuje zasady bezpiecznej i kulturalnej zabawy;