bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Nasze dzieci » "Gromadka Puchatka"

Tematyka i cele w grupie "Gromadka Puchatka" na wrzesień:

Tematyka kompleksowa:

1. W przedszkolu;
  2. Nasze przedszkole, nasze zasady;
  3. Pomocna dłoń;
  4. Jestem bezpieczny;
  5. Idzie jesień przez świat;

Cele operacyjne:

Dziecko -

• zna nazwę swojej grupy;
  •  zna i potrafi odnaleźć swój znaczek;
  • zna imię swojej pani oraz imiona kolegów i koleżanek z grupy;
  • zna zasady panujące w grupie „Gromadka Puchatka”;
  • wdraża się do używania zwrotów grzecznościowych proszę, dziękuję;
  • potrafi tworzyć koło wraz z innymi dziećmi na dywanie;
  • rozumie pojęcie para i buduje umiejętność odzwierciedlania go w różnych kontekstach zabawowych;
  • wie jak należy zachować się podczas zabawy;
  • wie, jakie zabawki znajdują się w jakim kąciku zainteresowań
  • czuje przynależność do grupy;
  • orientuje się w rozmieszczeniu pomieszczeń przedszkolnych;
  • uczestniczy w zabawach muzyczno -ruchowych;
  • zna zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy;
  • orientuje się w rolach społecznych pełnionych przez ważne osoby: policjant, lekarz, strażak ;
  • utrwala numery alarmowe;
  • zna kolory sygnalizacji świetlnej;
  • zna zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy;
  • zna cechy jesiennego krajobrazu;
  • zna dary jesieni ;