O przedszkolu » Deklaracja dostępności

Deklaracja o dostępności serwisu

Przedszkole nr 2 w Radzionkowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie o dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.przedszkole2.radzionkow.pl

Data publikacji strony internetowej: 10-03-2022
Data sporządzenia deklaracji: 10-03-2022
Data ostatniej dużej aktualizacji: 10-03-2022

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych
poniżej.

• W filmach nie ma napisów dla osób niesłyszących i głuchych. Wynika to z braku możliwości technicznych oraz charakteru i specyfiki pokazywanych filmów.
  • Część opublikowanych na stronie dokumentów może być niedostępna cyfrowo. Ze względu na pochodzenie od różnych podmiotów mamy ograniczone możliwości ich edycji.
  • Część opublikowanych na stronie dokumentów ma charakter archiwalny i jest wykluczona z przepisów ustawy o dostępności cyfrowej.

Oświadczenie sporządzono dnia 10.03.2022. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej. Zgłoś to do Ilona Tomczyk, przedszkole2radzionkow@gmail.com lub telefonicznie - 32 286 65 32

W zgłoszeniu podaj:

• swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego
zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Urzędu Miejskiego w Radzionkowie. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przedszkole nr 2 w Radzionkowie, plac Jana Pawła II nr 6, 41-922 Radzionków

1. Do budynku prowadzi jedno wejście od placu Jana Pawła II nr 6, które nie jest wolne od barier w przestrzeni komunikacyjnej poziomej i pionowej.
  2. Podmiot nie posiada dostępu, środków technicznych lub rozwiązań architektonicznych do wszystkich pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnością
  3. W budynku brak jest możliwości technicznych na informację wizualną i dotykową lub głosową o rozmieszczeniu pomieszczeń.
  4. Podmiot zapewnia możliwość wstępu do budynku dla osoby z psem asystującym.
  5. Podmiot zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość ewakuacji.
  6. Budynek posiada proste rozwiązania architektoniczne, jeden z budynków jest częściowo przystosowany do wjazdu i poruszania się osób niepełnosprawnych na parterze, ciągi komunikacyjne są bez progów