O przedszkolu » Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 2 w roku szk. 2018/2019

"Nasz zawód jest powołaniem, stylem życia.
Dzieci są dla nas najważniejsze i najcenniejsze"

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 2:

• mgr Ilona Tomczyk, nauczyciel dyplomowany – dyrektor Przedszkola
  • mgr Agnieszka Furman, zastępca dyrektora, nauczyciel mianowany, terapeuta pedagogiczny
  • mgr Karolina Puchała, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 3-latki „Krasnoludki”
  • mgr Klaudia Banaś, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 3-4 latki „Smerfy”
  • mgr Alicja Jandziol, nauczyciel kontraktowy, oligofrenopedagog, nauczyciel wspomagający dziecko z autyzmem i zespołem Aspergera - wych gr. 4-latki „Jagódki”
  • mgr Agata Niewalda, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 4-5 latki „Tęczowe Ludki”
  • pani Magdalena Wilczek, licencjat, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 5-latki „Gromadka Puchatka”
  • mgr Patrycja Cichy, nauczyciel kontraktowy - wych. gr 5-6 latki „Marynarze”
  • mgr Justyna Jenszczok, nauczyciel kontraktowy - katecheta
  • mgr Katarzyna Pyszkowska, nauczyciel kontraktowy - nauczyciel języka angielskiego
  • mgr Monika Dyszy, nauczyciel dyplomowany – logopeda
  • mgr Celina Kozioł, nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog
  • p. Mirosława Biadasiewicz, nauczyciel mianowany

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 2 w oddziałach funkcjonujących w budynku Szkoły Podstawowej nr 1:

• p. Karolina Włodarczyk, licencjat, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 5-latki „Biedronki”
  • mgr Gabriela Wójcik, nauczyciel dyplomowany - wych. gr 6-latki „Słoneczka”
  • mgr Anna Kandora, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 6-latki „Motylki”
  • mgr Monika Grabinska, nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 6-latki „Żabki”
  • mgr Magdalena Krzyżanowska, nauczyciel kontraktowy - nauczyciel języka angielskiego
  • pani Agata Felusz, licencjat, nauczyciel kontraktowy, oligofrenopedagog
  • mgr Justyna Jenszczok, nauczyciel kontraktowy - katecheta
  • mgr Monika Dyszy, nauczyciel dyplomowany – logopeda
  • mgr Celina Kozioł, nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog

______________________________________________________

Kompetencje Rady Pedagogicznej:

• Zatwierdzenie programów pracy przedszkola po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców
  • Podejmowanie uchwał w sprawie eksperymentów i innowacji pedagogicznych
  • Ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli
  • Podejmowanie uchwał w sprawie skreślenia dziecka z listy wychowanków
  • Rada Pedagogiczna przygotowuje projekt statutu przedszkola oraz jego zmiany
  • Rada Pedagogiczna może wystąpić z wnioskiem do organu prowadzącego Przedszkole o odwołanie z funkcji dyrektora
  • Uchwały Rady Pedagogicznej podejmowane są większością głosów w obecności, co najmniej połowy jej członków
  • Rada Pedagogiczna uchwala swój regulamin działania, który nie może być sprzeczny ze statutem
  • Rada Pedagogiczna opiniuje w szczególności:
  1. organizację pracy przedszkola, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć
  2. wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień
  3. propozycje dyrektora w sprawie przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach ich wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych

_________________________________________________________

Kompetencje dyrektora przedszkola:

• Dyrektor przedszkola organizuje pracę placówki i kieruje jej pracownikami
  • Ponosi pełną odpowiedzialność za BHP w placówce.
  • Kieruje bieżącą działalnością wychowawczo-dydaktyczną placówki oraz reprezentuje ją na zewnątrz.
  • Sprawuje nadzór pedagogiczny poprzez wewnętrzne mierzenie jakości pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami, gromadzi informacje o pracy nauczycieli i dokonuje ich oceny
  • Sprawuje opiekę nad wychowankami oraz stwarza warunki ich harmonijnego rozwoju psychofizycznego poprzez aktywne działania prozdrowotne
  • Realizuje uchwały rady pedagogicznej podjęte w ramach jej kompetencji stanowiących
  • Dysponuje środkami finansowymi przekazywanymi przez organ prowadzący oraz ponosi odpowiedzialność za ich wykorzystanie
  • Wykonuje inne zadania wynikające z przepisów szczególnych
  • Dyrektor jest kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w placówce nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami
  • Dyrektor występuje z wnioskami, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, w sprawach odznaczeń, nagród i innych wyróżnień dla nauczycieli i pozostałych pracowników przedszkola
  • W wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radą pedagogiczną i rodzicami
  • Dyrektor przedstawia radzie pedagogicznej nie rzadziej niż 2 razy w roku szkolnym ogólne wnioski wynikające ze sprawowania nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności przedszkola
  • Dyrektor wraz z radą pedagogiczną ustala plan rozwoju placówki oraz procedurę mierzenia jakości pracy przedszkola
  • Dyrektor po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, dopuszcza do realizacji programy, spośród zestawu programów zatwierdzonych przez MEN

2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować mailowo pod adresem: iod.przedszkole2radzionkow@gmail.com lub talefonicznie: 32-286-65-32.