O przedszkolu » Dokumenty placówki

Praca Przedszkola przebiega w oparciu o Statut, który określa:

• nazwę przedszkola,
  • cele,
  • zadania
  • organy przedszkola

Podstawa Wychowania Przedszkolnego, która:

• zawiera zadania przedszkola
  • określa, jakie dzieci nie obejmuje przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym
  • określa osiągnięcia dziecka na koniec wychowania przedszkolnego w zakresie obszaru:
  1. rozwoju fizycznego
  2. rozwoju emocjonalnego
  3. rozwoju społecznego
  4. rozwoju poznawczego
  • określa warunki i sposób realizacji zadań

Zbiór procedur dotyczących bezpieczeństwa (wkrótce zostanie zapisany na stronie naszego przeszkola)

Roczny plan pracy
Praca przedszkola opiera się na rocznym planie pracy wychowawczo- dydaktyczno- opiekuńczej z zadaniem kierunkowym.

Przedszkolny Zestaw Programów obowiązujących na terenie placówki

• Program Edukacji Przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci pt.: „Nasze Przedszkole” M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabńska. Wydawnictwo MAC. NR ISBN 978-8108-113-9
  • Program do katechezy: „Kochamy dobrego Boga” nr AZ-0-01/10 oraz „W radości dzieci Bożych” nr AZ-0-04/3

Nowatorstwo w przedszkolu - Innowacja przyjęta do realizacji przez Radę Pedagogiczną:

„Matematyka Królową Nauk - My z Niebieskim Misiem nią się bawimy
i do innych nauk też zajrzymy”.

2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować mailowo pod adresem: iod.przedszkole2radzionkow@gmail.com lub talefonicznie: 32-286-65-32.