O przedszkolu » Oferta edukacyjna

Stałe cykliczne uroczystości, imprezy oraz zajęcia
w "Przedszkolu pod Topolą" w roku szkolnym 2018/2019:

JESIEŃ 2018/2019

• Pasowanie na Przedszkolaka - październik 2018r.
  • Zajęcia otwarte dla rodziców - wrzesień/październik 2018r.
  • Barbórka w przedszkolu - listopad/grudzień 2018r.

ZIMA 2018/2019

• Spotkanie z Mikołajem - grudzień 2018r.
  • Wigilia w przedszkolu - grudzień 2018r.
  • Spotkania wigiljne z rodzicami w poszczególnych grupach wiekowych - grudzień 2018r.
  • Dzień Babci i Dziadka - styczeń 2019r.
  • Bal przebierańców - styczeń /luty 2019 r.

WIOSNA - LATO 2018/2019

• Obchody I-go Dnia Wiosny - marzec 2019r.
  • Zajęcia otwarte dla rodziców - kwiecień/maj 2019 r.
  • Wycieczka dla wszystkich przedszkolaków - maj/czerwiec 2019r.
  • Wycieczka dla absolwentów z rodzicami - maj/czerwiec 2019 r.
  • Święto Rodziny - piknik w ogrodzie przedszkolnym - czerwiec 2019r.
  • Pożegnanie starszaków - czerwiec 2019r.

Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2018/2019

Katecheza
Zajęcia są nieodpłatne. Dzieci biorą w nich udział za zgodą rodziców. Odbywają się one dwa razy w tygodniu.

Zajęcia taneczne

Zajęcia sa nieodpłatne i odbywają sie raz w tygodniu w każdej grupie.

Zajęcie w ramach pomocy psychologicznej
Zajęcia powyższe prowadzi się z dziećmi, które posiadają opinię z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. W czasie tychże zajęć nauczyciele zgodnie z zaleceniami zespołu orzekającego z Poradni Pedagogicznej pracują z dzieckiem min. nad:

• usprawnianiem, korygowaniem i kompensowaniem zaburzonych funkcji dziecka oraz wspomaganiem rozwoju jego zdolności i zainteresowań
  • rozbudzaniem zainteresowań poznawczych
  • kształtowaniem umiejętności umożliwiających zdobywanie wiedzy takich jak słuchanie, mówienie, pisanie, czytanie, liczenie, obserwowanie, odtwarzanie
  • uwrażliwianiem na piękno przyrody
  • stymulowaniem i usprawnianie rozwoju funkcji psychomotorycznych
  • doskonaleniem umiejętności grafomotorycznych oraz sprawności fizycznej
  • wyrabianiem motywacji do przezwyciężania trudności poprzez nagradzanie najmniejszych sukcesów
  • doskonaleniem mowy

Zajęcia w ramach pomocy psychologicznej obejmują:

• zajęcia wczesnego wspomagania
  • terapię logopedyczną
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • zajęcia rewalidacyjne

2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować mailowo pod adresem: iod.przedszkole2radzionkow@gmail.com lub talefonicznie: 32-286-65-32.