bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog standardy-ochrony-maloletnich
"PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH”

Drodzy Rodzice

Pragniemy Was poinformować, że nasze Przedszkole przy współudziale Gminy Radzionków zostało zakwalifikowane do Kampanii Edukacyjno- Informacyjnej pod nazwą „MOGĘ! Zatrzymać SMOG- PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Celem tej kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców, opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. W ramach tej kampanii przedszkolacy wraz z wychowawczyniami podejmą szereg działań w zakresie tematyki antysmogowej oraz wezmą udział w konkursach, w których można wygrać wiele ciekawych nagród i zdobyć Puchar Marszałka Województwa Śląskiego.

Pierwszy etap mamy już za sobą 29 listopada 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu Członka Zarządu Województwa Panią Izabelę Domogała i Panią Małgorzatę Przybyłek z Sekretariatu Członka Zarządu Województwa Śląskiego oraz Burmistrza Miasta Radzionków Pana Gabriela Tobora, którzy w grupie 4- latków „Tęczowe Ludki” uczestniczyli w zajęciu pod tytułem „ Jak powstaje smog?”.

Po zajęciu nastąpiło uroczyste wręczenie trzech oczyszczaczy dla przedszkola, które zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach Kampanii Edukacyjno- Informacyjnej pod nazwą

„ MOGĘ! Zatrzymać SMOG- PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH”, współfinansowanej przez WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KATOWICACH ( dwa oczyszczacze dla oddziałów przy Placu Jana Pawła II i jeden dla oddziałów mieszczących się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1).

Od tej pory we wszystkich salach grupowych będzie za pomocą tych przenośnych urządzeń oczyszczane powietrze. Dzięki oczyszczaczom dzieci będą większość dnia przebywać w przefiltrowanym powietrzu. Jest to recepta nie tylko na problemy alergików cierpiących na sezonowy katar sienny, kaszel czy ból głowy, można dzięki temu wykluczyć inne często spotykane czynniki uczulające tj. kurz, roztocza, wirusy, grzyby, pleśnie, cząsteczki smogu.

Miejmy nadzieję, że dzięki tym zabiegom czas spędzony w przedszkolu będzie jeszcze przyjemniejszy, a nasi wychowankowie będą mniej chorować i lepiej się czuć w naszym przedszkolu.

 

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

  1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
  2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
  3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
  4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
  5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
  6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
  8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
  9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje