bip - biluletyn informacji publicznej rodo
Sprawozdanie z realizacji projektu

„Piękna Nasza Polska Cała”

W realizacji projektu wzięło udział całe przedszkole, wychowawczynie, personel przedszkola, rodzice.

• Grupa Krasnoludki (3-latki) - K. Puchała, M. Biadasiewicz
  • Grupa Smerfy (3/4-latki) - K. Banaś
  • Grupa Jagódki (4-latki) - A. Jandziol
  • Grupa Tęczowe Ludki (4/5-latki) - A. Niewalda, K. Pyszkowska
  • Grupa Gromadka Puchatka (5-latki) - M. Wilczek
  • Grupa Biedronki (5-latki) - K. Włodarczyk, C. Kozioł
  • Grupa Marynarze (6-latki) - P. Cichy
  • Grupa Żabki (6-latki) - M. Grabinska, A. Felusz
  • Grupa Motylki (6-latki) - A. Kandora, M. Krzyżanowska.
  • Grupa Słoneczka (6-latki) - G. Wójcik.

Zadanie 1.
Nauczyliśmy się i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu w dniu 9.11 o godz. 11.11.
Włączyliśmy się w akcję „Rekord dla Niepodległej”

Zadanie 2.
W grupach starszych przeprowadziliśmy zajęcie otwarte dla rodziców o tematyce patriotycznej

Zadanie 3.
Apel z okazji święta Niepodległości odbył się 9.11, zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej"

Zadanie 4.
Dzieci nauczyły się  piosenek o tematyce patriotycznej min: Jestem Polką i Polakiem, Życzenia dla Polski, Polska - Nasza Ojczyzna.

Zadanie 5.
Dzieci przygotowując się do uroczystości barbórkowych poznali następujące tańce:  - "Motylki" – „Koziorajka” - "Krasnoludki", "Tęczowe Ludki" i "Żabki" - "Grozik" - "Marynarze" i "Słoneczka" - "Trojak" - "Gromadka Puchatka" i "Jagódki" - "Waloszek" - „Słoneczka” - "Polonez"

Zadanie 6.
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola nauczyły się wiersza Władysława Bełzy - Katechizm Polskiego Dziecka

Zadanie 7.
Kącik patriotyczny pojawił się w każdej sali naszego przedszkola.

Zadanie 8.
Dzieci wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne pt. „Strój ludowy naszego regionu”

Zadanie 9.
Przedszkolaki sukcesywnie poznawały zabawy ludowe, których nauka sprawiła im wielką radość m.in: Stary Niedźwiedź, Mam Chusteczkę haftowaną, Poszło dziewczę po ziele, Dwóm Tańczyć, Nie chce cię znać.

Zadanie 10.
„Według przepisu Babci lub Dziadka” - dzieci wraz z wychowawcami wykonały Szałot Śląski.

Zadanie 11.
„Na skrzydłach historii” – wykonanie prezentacji multimedialnej o swojej miejscowości.

Zadanie nr 14.
Dnia 9 Listopada w naszym przedszkolu odbył się apel z okazji 11 Listopada, w którym wzięły udział wszystkie grupy.

Zadanie 17.
Przeprowadzenie wewnątrzprzedszkolnego konkursu  fotograficznego pt. „To wszystko Polska”

Zadanie 18.
„Szlakiem historii” -  udział dzieci naszego przedszkola Pikniku Militarnym.

Zadanie 19.
Turniej ten był podsumowaniem naszego projektu i sprawdzeniem wiedzy o Polsce, jaką dzieci przyswoiły podczas zajęć - był on przeprowadzony w grupie Motylki.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie. Był to dla nas czas przepełniony patriotyzmem, który będziemy starć się nadal w nas pielęgnować.

Opracowanie: Monika Grabinska

Data dodania: 30.12.2018, 22:08, dodał(a): Celina Kozioł