bip - biluletyn informacji publicznej rodo zatrzymac-smog koordynator-dostepnosci
Klub zdrowego przedszkolaka.

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole uczestniczy w programie „Klub zdrowego przedszkolaka”, którego celem jest uświadomienie najmłodszym jak ważne jest zdrowie oraz ukształtowanie nawyków zdrowego stylu życia.

Działania w ramach projektu kierunkowane będą na: prawidłowe ożywianie, aktywność fizyczną, higienę, profilaktykę chorób zakaźnych, rodzaje dymów oraz ich unikanie, promieniowanie słoneczne.

Zajęcia te odbywają się raz w tygodniu w grupie „Żabki”

Koordynator odpowiedzialny za projekt: mgr Monika Grabinska.

Cel główny projektu:

Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych.

Cele szczegółowe projektu:

 • Zapoznanie z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania.
 • Uzmysłowienie dzieciom wartości płynących z picia mleka oraz spożywania produktów mlecznych.
 • Zwrócenie szczególnej uwagi na walory odżywcze i zdrowotne warzyw oraz owoców.
 • Podkreślenie właściwości zdrowotnych codziennego picia wody.
 • Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej.
 • Budowanie i wyrabianie wśród dzieci nawyków dbania o higienę rąk.
 • Zapoznanie dzieci z tematem bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych.
 • Różnicowanie dymów, ich źródeł oraz właściwości niekorzystnych dla zdrowia.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, która jest organizatorem wyżej wymienionego projektu.

 

opracowanie: mgr Monika Grabinska


Kategoria: My piszemy
Data dodania: 30.04.2018, 06:58, dodał(a): Celina Kozioł

Szanowni Państwo.
Bezpieczeństwo Państwa danych osobowych jest dla Nas niezwykle ważne.

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz.UE L z 2016 r. Nr 119, s.1) informuję, że:

 1. Administratorem Danych Osobowych jest Przedszkole nr 2 z siedzibą w Radzionkowie, Pl. Jana Pawła II nr 6
 2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Adam Adamczyk, z którym możesz się skontaktować, w sprawach ochrony danych, pisząc na adres email inspektor1@odocn.pl lub na adres siedziby przedszkola.
 3. Celem jest przetwarzanie danych w zakresie niezbędnym do wypełniania obowiązków ciążących na administratorze.
 4. Zebrane dane będą przechowywane przez okres niezbędny dla prawidłowej realizacji celów i zadań ciążących na administratorze.
 5. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia.
 6. Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznacie Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 7. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe na podstawie przepisów prawa, a konsekwencją niepodania niezbędnych danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług przedszkola.
 8. Ze względu na ochronę danych osobowych właścicielem oraz administratorem zdjęć i filmów udostępnionych na naszej przedszkolnej stronie oraz grupowych facebookach jest Przedszkole nr 2 w Radzionkowie. W związku z tym bez odpowiedniego zezwolenia administratora nie ma zgody na udostępnianie oraz kopiowanie publikowanych zdjęć przez inne instytucje oraz osoby prywatne.
 9. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.
Akceptuje