bip - biluletyn informacji publicznej rodo
Klub zdrowego przedszkolaka.

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole uczestniczy w programie „Klub zdrowego przedszkolaka”, którego celem jest uświadomienie najmłodszym jak ważne jest zdrowie oraz ukształtowanie nawyków zdrowego stylu życia.

Działania w ramach projektu kierunkowane będą na: prawidłowe ożywianie, aktywność fizyczną, higienę, profilaktykę chorób zakaźnych, rodzaje dymów oraz ich unikanie, promieniowanie słoneczne.

Zajęcia te odbywają się raz w tygodniu w grupie „Żabki”

Koordynator odpowiedzialny za projekt: mgr Monika Grabinska.

Cel główny projektu:

Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych.

Cele szczegółowe projektu:

• Zapoznanie z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania.
  • Uzmysłowienie dzieciom wartości płynących z picia mleka oraz spożywania produktów mlecznych.
  • Zwrócenie szczególnej uwagi na walory odżywcze i zdrowotne warzyw oraz owoców.
  • Podkreślenie właściwości zdrowotnych codziennego picia wody.
  • Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej.
  • Budowanie i wyrabianie wśród dzieci nawyków dbania o higienę rąk.
  • Zapoznanie dzieci z tematem bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych.
  • Różnicowanie dymów, ich źródeł oraz właściwości niekorzystnych dla zdrowia.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, która jest organizatorem wyżej wymienionego projektu.

opracowanie: mgr Monika Grabinska

Data dodania: 30.04.2018, 06:58, dodał(a): Celina Kozioł