bip.gov.pl
A A A K

SmodBIP
To jest wersja archiwalna z dnia 13.02.2018, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: aktualizacja

Rada pedagogiczna

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 2:
Dyrektor przedszkola – mgr Ilona Tomczyk – nauczyciel dyplomowany

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 2:

• mgr Ilona Tomczyk, nauczyciel dyplomowany – dyrektor Przedszkola
• mgr Agnieszka Furman, zastępca dyrektora, nauczyciel mianowany, terapeuta pedagogiczny
• mgr Agata Niewalda - nauczyciel kontraktowy - wych. gr. 3 latki „Krasnoludki”
• mgr Alicja Jandziol – nauczyciel kontraktowy , oligofrenapedagog, specjalista do prowadzenia zajęć z dzieckiem z autyzmem i zespołem Aspergera- wych gr 3 latki „Smerfy”
• Karolina Włodarczyk- licencjat , nauczyciel stażysta- wych. gr. 4 latki „Jagódki”
• mgr Gabriela Wójcik, nauczyciel dyplomowany –wych. gr. 5 - latki „Marynarze
• Magdalena Wilczek -licencjat, nauczyciel kontraktowy – wych. gr. 4-latki „Gromadka Puchatka”
• mgr Patrycja Cichy – nauczyciel kontraktowy, wych. gr 5 latki „Tęczowe Ludki”
• mgr Justyna Jenszczok – katecheta
• mgr Katarzyna Pyszkowska, nauczyciel stażysta, nauczyciel języka angielskiego
• mgr Monika Dyszy – nauczyciel, logopeda
• Agata Felusz- licencjat, nauczyciel kontraktowy, oligofrenopedagog
• mgr Monika Grabinska- nauczyciel stażysta

Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 2 w oddziałach funkcjonujących w budynku Szkoly Podstawowej nr 1

• mgr Celina Kozioł- nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wych. Gr 6- latki „Słoneczka”
• mgr Anna Kandora- nauczyciel kontraktowy, wych. gr. 6- latki „Biedronki”
• mgr Karolina Puchała-- nauczyciel kontraktowy, wych. gr. 6- latki „Motylki”
• Ewa Konopka- licenjat, nauczyciel dyplomowany, wych. Gr 5- latki 'Żabki”
• mgr Magdalena Krzyżanowska- nauczyciel kontraktowy, nauczyciel języka angielskiego
• mgr Monika Grabinska- nauczyciel stażysta

Kompetencje Rady Pedagogicznej:
1. Rada Pedagogiczna jest kolegialnym organem przedszkola w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki.
2. W skład Rady Pedagogicznej wchodzą wszyscy nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu.
3. Przewodniczącym Rady Pedagogicznej jest Dyrektor.
4. Rada Pedagogiczna działa w oparciu o uchwalony przez siebie regulamin i harmonogram pracy na dany rok szkolny.
5. Zebrania Rady Pedagogicznej są organizowane przed rozpoczęciem roku szkolnego, w każdym półroczu, po zakończeniu rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz w miarę bieżących potrzeb.
6. Zebrania mogą być organizowane na wniosek organu sprawującego nadzór pedagogiczny, z inicjatywy Dyrektora, organu prowadzącego przedszkole albo co najmniej 1/3 członków Rady Pedagogicznej.
7. Przewodniczący prowadzi i przygotowuje zebrania Rady Pedagogicznej oraz jest odpowiedzialny za zawiadomienie wszystkich jej członków o terminie i porządku zebrania zgodnie z regulaminem Rady.
8. Zebrania Rady są protokołowane w sposób wskazany przez przewodniczącego Rady Pedagogicznej.
9. Prawo do postanowień i wydawania opinii Rady Pedagogicznej wynika z obowiązujących przepisów prawa.
10. Rada Pedagogiczna może wystąpić z wnioskiem do organu prowadzącego przedszkole o odwołanie z funkcji dyrektora lub do dyrektora o odwołanie nauczyciela z innej funkcji kierowniczej w przedszkolu.
11. Do kompetencji stanowiących Rady Pedagogicznej należy:
a) zatwierdzanie planów pracy przedszkola po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców;
b) opracowanie i uchwalanie statutu oraz wprowadzanie zmian,
c) decydowanie w sprawie innowacji i eksperymentów pedagogicznych,
d) ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli Przedszkola;
e) podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów;
f) ustalanie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad przedszkolem przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy przedszkola .
12. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:
a) organizację pracy przedszkola, w tym tygodniowy rozkład;
b) projekt planu finansowego przedszkola;
c) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień;
d) propozycje dyrektora w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
13. Rada Pedagogiczna podejmuje uchwały oraz wydaje opinie na mocy głosowania, przyjmując zasadę zwykłej większości głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.
14. Głosowanie odbywa się podczas posiedzeń Rady Pedagogicznej.
15. Dyrektor wstrzymuje wykonanie uchwał, o których mowa w pkt 11 niezgodnych z przepisami prawa. O wstrzymaniu wykonania uchwały dyrektor niezwłocznie zawiadamia organ prowadzący przedszkole oraz organ sprawujący nadzór pedagogiczny.
16. Dyrektor przedstawia Radzie Pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności przedszkola.
17. W zebraniach Rady Pedagogicznej mogą brać udział, z głosem doradczym, osoby zapraszane przez jej przewodniczącego za zgodą lub na wniosek Rady Pedagogicznej, w tym przedstawiciele stowarzyszeń i innych organizacji, w szczególności organizacji harcerskich, których celem statutowym jest działalność wychowawcza lub rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej przedszkola. Osoby biorące udział w zebraniu Rady Pedagogicznej są obowiązane do nieujawniania spraw poruszanych na zebraniu Rady, które mogą naruszać dobra osobiste wychowanków lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników przedszkola.

Opublikował: Dawid Tomczyk
Publikacja dnia: 13.02.2018