Prawa dziecka

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.

• Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,
    A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.
  • Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
    I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.
  • Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,
    I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.
  • Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,
    Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.
  • Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,
    Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.
  • Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,
    A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu wiersze poukładały,
Prawa dla dzieci na całym świecie,
Byście w potrzebie z nich korzystały
Najlepiej, jak umiecie.

Data dodania: 15.09.2013, 21:59, dodał(a): Celina Kozioł

2. W celu ochrony Państwa danych osobowych wyznaczono Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się skontaktować mailowo pod adresem: iod.przedszkole2radzionkow@gmail.com lub talefonicznie: 32-286-65-32.